Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Media znów dobrze mówią o nas!

Powiększ tekst

Zaproszenie do biblioteki

Powiększ tekst

Dnia 24.04.2015r. ( piątek) o 11.30 w bibliotece szkolnej nastąpi rozstrzygnięcie konkursu literackiego

„Czytam i wiem”.

Konkurs trwał od 27.10.2014 do 31.03.2015r. Wszyscy, którzy brali w nim udział, są zaproszeni do biblioteki na rozdanie nagród.

Zebranie Rodziców 16 kwietnia 2015

Powiększ tekst

Informujemy, że zebranie Rodziców uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku odbędzie się w czwartek

16 kwietnia 2015 roku o godzinie 17:00.

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy

Dni Otwarte w Naszej Szkole 5 – 6 marca 2015r. godz. 13.00 – 15.00

Powiększ tekst

Konkurs Walentynkowy

Powiększ tekst

Mikołajki szkolne 2014

Powiększ tekst

Klasa II a wielozawodowa, Hufiec Pracy oraz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało 10 grudnia 2014 r. Mikołajki szkolne.

W konkursie uczniowie odpowiadali na pytania związane ze Świętami Bożego Narodzenia.


Za prawidłowe odpowiedzi, otrzymywali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców oraz:

Czytaj więcej: Mikołajki szkolne 2014

Kwesta PCK w grudniu 2014r

Powiększ tekst

W dniach 8.12.2014r. i 9.12.2014r. 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w kweście ulicznej pod hasłem „Gwiazdka Czerwonokrzyska” zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Białymstoku. Młodzież z klas IIIa m-z,

IIa m-z, Iaw i Ia m-z kwestowała na paczki świąteczne oraz dofinansowanie obiadów dla najuboższych dzieci. Uczniowie zebrali 589, 98 zł.

Turniej Wiedzy o Zawodach

Powiększ tekst

Dnia 3.12.2014r. uczniowie klas trzecich ZSZ nr 5 w Białymstoku pod opieką pracowników HP wzięli udział w VII edycji Turnieju Wiedzy o Zawodach, organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Główny cel tego przedsięwzięcia to przygotowanie młodzieży do podjęcia samodzielnej i trafnej decyzji o wyborze przyszłej kariery zawodowej oraz pogłębienie wiedzy o rynku pracy, tj. zawodach, specjalnościach i poszukiwanych kwalifikacjach.

Uczniowie rozwiązali test on-line, zawierający pytania jednokrotnego wyboru. Teraz czekają na wyniki.

Spotkanie z pielęgniarką szkolną p. H. Snarską

Powiększ tekst

W Hufcu Pracy w Białymstoku trwa realizacja programu edukacyjno – profilaktycznego „Relacje w moim życiu”.

W ramach tego programu dnia 26.11.2014r. uczniowie klasy III aw wraz z p. Kamilą z HP wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką szkolną p. H. Snarską. Tematem zajęć był m.in. zdrowy styl życia, antykoncepcja oraz konsekwencje podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych. Poruszone zagadnienia zostały przedstawione w przystępny sposób, a atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu często krępujących dla młodzieży pytań.          

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów, którzy stwierdzili, że takie spotkania stanowią cenne doświadczenie i warto je powtarzać.

Dyskusja o tolerancji

Powiększ tekst

Dnia 26.11.2014r. uczniowie klasy II bw pod opieką p. Kamili z HP zaprezentowali na forum klasy wcześniej zgromadzone materiały na temat mniejszości narodowych zamieszkujących Podlasie. Następnie uczniowie rozwiązali krzyżówkę, której hasło brzmiało „Tolerancja”. W trakcie spotkania trwała burzliwa dyskusja na temat traktowania cudzoziemców przez Polaków. Padały przykłady pozytywnych i negatywnych reakcji na odmienny kolor skóry czy wyznanie oraz związane z tym tradycje religijne. Młodzież zapowiedziała, że powróci jeszcze do tego tematu.

Andrzejki 2014

Powiększ tekst

Dnia 27.11.2014r. w świetlicy Hufca Pracy zostały zorganizowane Andrzejki. Uczniowie klas II aw i II bw wzięli udział w kilku ciekawych zabawach.

Na podstawie daty urodzenia obliczyli swoją cyfrę numerologiczną oraz poznali jej znaczenie. „Odkryli” również swoją przyszłość, wróżąc sobie m.in. z kart oraz kostek do gry. Uczestnicy zabawy dowiedzieli się także, jak będą nazywać się ich przyszłe sympatie, nakłuwając szpilką przygotowane tekturowe serduszka z wypisanymi imionami kobiet i mężczyzn.

Na zakończenie młodzież zorganizowała turnieje w tenisa stołowego i piłkarzyki.

Impreza była udana i wprawiła wszystkich w doskonały nastrój.

 

Świąteczne Życzenia

Powiększ tekst

 

I miejsce w VI Profilaktyczno-Integracyjnym Mityngu w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 17 w Białymstoku

Powiększ tekst

Dnia 10 grudnia 2014r. na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4 uczniowie naszej szkoły brali udział VI Profilaktyczno-Integracyjny Mityng w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 17 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Główne cele, które przyświecały imprezie to:

- popularyzacja pływania w środowisku dzieci i młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym oraz z zaburzeniami emocjonalnymi, niepełnosprawnością intelektualną;

- rozwój współpracy i rywalizacji sportowej wśród młodzieży, wzajemna integracja;

- propagowanie pływania jako jednej z form bezpiecznego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży.

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zajęli I miejsce, w sztafecie na dystansie 4x25m stylem dowolnym – II miejsce. Uczestnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy sukcesów i jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Turniej siatkówki

Powiększ tekst

Młodzież naszej szkoły bierze udział w programie profilaktycznym „Zażywam…tylko świeżego powietrza” realizowanym przez Hufiec Pracy w Białymstoku. Dnia 19.11.2014r. uczniowie klas II aw i II bw pod opieką p. Kamili z HP w ramach propagowania zdrowego stylu życia zorganizowali turniej siatkówki pod hasłem: „Nie biorę, więc jestem”.

 

Zebranie z Rodzicami

Powiększ tekst

Dnia 27 listopada 2014r.  o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami.

 

Serdecznie zapraszamy

Apel z okazji Święta Niepodległości

Powiększ tekst

W dniu 13 listopada odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości. Przygotowała go młodzież z klasy III b w, III a m-z oraz III b m-t pod kierunkiem pani Małgorzaty Olszewskiej – wychowawczyni klasy III bw, przy współpracy z panią Dorotą Engman ze ŚHP.

 

Nasza Szkoła jako „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”

Powiększ tekst

Mamy przyjemność poinformować Państwa iż Nasza Szkoła otrzymała w ramach ogólnopolskiego programu certyfikat zaangażowania

„Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.

Czytaj więcej

 

 

Strzał w dziesiątkę. 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (2)

Powiększ tekst
12 listopada 2014 r. uczniowie klasy III „aw”, pod opieką pani Małgorzaty Jarmocik, udali się do Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy „Strzał w dziesiątkę. 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”

Czytaj więcej: Strzał w dziesiątkę. 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (2)

ANKIETA ŚWIADOMY WYBÓR SZKOŁY

Powiększ tekst

Droga Uczennico, Drogi Uczniu,

zwracamy się do Ciebie z prośbą o udział w badaniu, którego celem jest zdiagnozowanie preferencji Twojego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej - LINK DO BADANIA. Prosimy Cię o udzielenie szczerych odpowiedzi. Badanie jest anonimowe.

Dziękujemy za udział w badaniu.