Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Sukces uczniów w konkursie "Buduj z PREFBET Śniadowo"

Powiększ tekst

15.05.2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie ,,Buduj z PREFBET Śniadowo" zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET Sp.z o.o i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży. Uczeń klasy II b murarz Rafał Gorlewski zajął I miejsce w konkurencji praktycznego wykonania muru. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali cenne nagrody.

Czytaj więcej: Sukces uczniów w konkursie "Buduj z PREFBET Śniadowo"

Prezentacja Firmy PREFBET Śniadowo

Powiększ tekst

8.05.2014r. odbyła się prezentacja multimedialna i pokaz praktyczny materiałów i technologii Firmy PREFBET Śniadowo. Pan Robert Aleksiejuk i Pan Mieczysław Zaremba zapoznali uczniów naszej szkoły z produkcją i zastosowaniem wyrobów Firmy PREFBET Śniadowo. Uczniowie brali aktywny udział w pokazie praktycznym pogłębiając swoją wiedzę zawodową.

Czytaj więcej: Prezentacja Firmy PREFBET Śniadowo

Finał konkursu "Nowoczesne budownictwo wokół nas"

Powiększ tekst

W dniu 28 marca 2014 roku w ZSZ Nr 5 w Białymstoku odbył się Finał konkursu "Nowoczesne budownictwo wokół nas". Konkurs ten były kolejnym z działań zrealizowanych przez szkołę w ramach współfinansowanego w formie grantu przez Miasto Białystok projektu "Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość". Projekt ten został również objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży z naszego regionu. Do udziału w konkursie zgłosiły się następujące szkoły:

Czytaj więcej: Finał konkursu "Nowoczesne budownictwo wokół nas"

Szkolenie CEDAT Sp. z o.o.

Powiększ tekst

W dniu 14.03.2014r. grupa uczniów z kl. II a m-z, III a trw i IV Tz-4 pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Andrzeja Szupicy uczestniczyło w warsztatach praktycznych z zakresu maszynowego wykonywania gładzi.

Szkolenie to było prowadzone przez przedstawicieli kluczowego producenta chemii budowlanej w zakresie materiałów szpachlarskich, posadzkarskich oraz klejów do okładzin ceramicznych marki Cekol firmy CEDAT Sp. z o.o. - p. Rafała Zastawnego i Bronisława Kąkola.

Czytaj więcej: Szkolenie CEDAT Sp. z o.o.

Szkolenie z systemów suchej zabudowy - Knauf

Powiększ tekst

W ramach projektu "Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość" współfinansowanego przez Miasto Białystok w dniu 7 marca 2014 r. odbyło się szkolenie z technologii systemów suchej zabudowy zorganizowane w warsztatach szkolnych ZSZ Nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku. Dziewięciu zdolnych uczniów z naszej szkoły miało możliwość samodzielnego wykonania prac pod stałym instruktarzem Pana Jerzego Porzezińskiego z firmy Knauf. Profesjonalista nadzorował i kontrolował poprawność wykonanego zadania. Uczniowie przez cały czas mogli liczyć na pomoc w rozwiązywaniu bieżących trudności.

Czytaj więcej: Szkolenie z systemów suchej zabudowy - Knauf

Sukces uczniów na XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Powiększ tekst

 
W dniu 8 marca 2014r. w Zespole Szkół Budowlano - Geodezyjnych w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV Tz-4  Mateusz Kuźma i Radosław Popko. Przygotowanie merytoryczne uczniów do konkursu, prowadził nauczyciel przedmiotów zawodowych p. Andrzeja Szupica.

Czytaj więcej: Sukces uczniów na XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Wycieczka dydaktyczna - Cekol CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku

Powiększ tekst

W dniach 03-04.02.2014 jedenastu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Andrzeja Szupicy uczestniczyło w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do siedziby kluczowego producenta chemii budowlanej w zakresie materiałów szpachlarskich, posadzkarskich oraz klejów do okładzin ceramicznych marki Cekol firmy CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku.

Wyjazd ten był drugą wycieczką zrealizowaną przez szkołę w ramach współfinansowanego w formie grantu przez Miasto Białystok projektu „Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość”.

Czytaj więcej: Wycieczka dydaktyczna - Cekol CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku

Wycieczka dydaktyczna - TIKKURILA POLSKA S.A.

Powiększ tekst

W dniach 27-29.01.2014r. jedenastu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Andrzeja Szupicy uczestniczyło w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do siedziby kluczowego producenta materiałów malarskich Tikkurila Polska S.A. w Dębicy.
 
Wyjazd ten odbył się w ramach realizacji przez szkołę projektu "Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość", współfinansowanego w formie grantu przez Miasto Białystok.

Czytaj więcej: Wycieczka dydaktyczna - TIKKURILA POLSKA S.A.

Eliminacje okręgowe do Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

Powiększ tekst


W dniu 11.01.2014r. odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" w Mińsku Mazowieckim. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczestników w zawodach: posadzkarz, malarz - tapeciarz i murarz. Miejmy nadzieję, że wszyscy uczestnicy eliminacji zakwalifikują się do Turnieju.
  

Czytaj więcej: Eliminacje okręgowe do Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

Wizyta przedstawiciela firmy Xella Polska sp.z o.o - YTONG i SILKA

Powiększ tekst

Dnia 6.12.2013r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielem firmy Xella Polska sp.z o.o. Pan Grzegorz Olszewski zapoznał uczniów z murowaniem w systemie YTONG i SILKA. Uczniowie brali czynny udział w pokazie praktycznym. Przeprowadzona prezentacja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a przekazane informacje umożliwiły uczniom pogłębienie wiedzy zawodowej.

Czytaj więcej: Wizyta przedstawiciela firmy Xella Polska sp.z o.o - YTONG i SILKA

Wycieczka dydaktyczna - budowa Galerii Jurowiecka

Powiększ tekst

Dnia 25 wrześnie 2013r. czwarta klasa technikum budowlanego uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej na budowę Galerii Jurowieckiej mieszczącej się na Placu Inwalidów w Białymstoku. Inwestorem obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus z Siedlec. Pod opieką kierownika budowy, uczniowie obserwowali prace konstrukcyjne: roboty betoniarskie i zbrojarskie. W energiczny i ciekawy sposób zostały przekazane informacje m.in.:
  • z uwagi na wysoki poziom wody znajdujący się 3 m pod powierzchnią konieczne było wybudowania ściany szczelnej
  • galeria sięga 12 m w głąb powierzchni, a zaprojektowana jest na 5 poziomów, w tym dwupoziomowy parking podziemny
  • przy galerii powstanie 3-gwiazdkowy hotel o wysokości 42 m i 13 kondygnacjach
Uczniowie z zainteresowanie wsłuchiwali się w przekazywane informacje, potwierdzeniem czego były zadawane przez nich pytania. Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi, dlatego serdecznie dziękujemy przedstawicielom Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom ZSZ Nr 5 w Białymstoku.

Czytaj więcej: Wycieczka dydaktyczna - budowa Galerii Jurowiecka