Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Strzał w dziesiątkę. 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Powiększ tekst
12 listopada 2014 r. uczniowie klasy III „aw”, pod opieką pani Małgorzaty Jarmocik, udali się do Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy „Strzał w dziesiątkę. 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”

Czytaj więcej: Strzał w dziesiątkę. 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Powiększ tekst

19 maja 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 odbyły się Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego w ramach akcji Młodzi Głosują - ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, do którego nasza szkoła przystąpiła już po raz piaty. Uczniowie w praktyce mogli poznać procedury głosowania, które obowiązują podczas wyborów powszechnych w Polsce. Głosowanie odbyło się w bibliotece szkolnej, która zamieniła się w szkolny lokal wyborczy. Nad przebiegiem szkolnych wyborów czuwała komisja złożona z przedstawicieli klas II. Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Jarmocik.

Czytaj więcej: Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Wybory – przywilej czy obowiązek? Debata w Pałacu Prezydenckim

Powiększ tekst

23 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły - Mateusz Kuźma oraz Radosław Popko - pod opieką pani Małgorzaty Jarmocik, wzięli udział w debacie Wybory - przywilej czy obowiązek, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dyskusja miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, zaś uczestniczyli w niej przedstawiciele wybranych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Młodzi Głosują".
Debata dotyczyła następujących zagadnień:
"Czy powinniśmy wprowadzić obowiązek udziału w wyborach?"
"Lepiej nie głosować niż głosować nieświadomie."
"Czy 16-latkowie powinni mieć czynne prawo wyborcze?"

Po debacie zwiedziliśmy gmach Parlamentu RP.

Czytaj więcej: Wybory – przywilej czy obowiązek? Debata w Pałacu Prezydenckim

Finał Międzyszkolnego Konkursu „10 lat Polski w Unii Europejskiej, czyli co się zmieniło w mojej miejscowości od czasu akcesji”

Powiększ tekst

W dniu 15 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku odbył się uroczysty finał Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną lub film pt. „10 lat Polski w Unii Europejskiej, czyli co się zmieniło w mojej miejscowości od czasu akcesji". Konkurs został objęty honorowym patronatem: Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz był współfinansowany w formie grantu przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Białegostoku.

Czytaj więcej: Finał Międzyszkolnego Konkursu „10 lat Polski w Unii Europejskiej, czyli co się zmieniło w mojej...