Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Wybory – przywilej czy obowiązek? Debata w Pałacu Prezydenckim

Powiększ tekst

23 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły - Mateusz Kuźma oraz Radosław Popko - pod opieką pani Małgorzaty Jarmocik, wzięli udział w debacie Wybory - przywilej czy obowiązek, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dyskusja miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, zaś uczestniczyli w niej przedstawiciele wybranych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Młodzi Głosują".
Debata dotyczyła następujących zagadnień:
"Czy powinniśmy wprowadzić obowiązek udziału w wyborach?"
"Lepiej nie głosować niż głosować nieświadomie."
"Czy 16-latkowie powinni mieć czynne prawo wyborcze?"

Po debacie zwiedziliśmy gmach Parlamentu RP.