Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Powiększ tekst

19 maja 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 odbyły się Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego w ramach akcji Młodzi Głosują - ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, do którego nasza szkoła przystąpiła już po raz piaty. Uczniowie w praktyce mogli poznać procedury głosowania, które obowiązują podczas wyborów powszechnych w Polsce. Głosowanie odbyło się w bibliotece szkolnej, która zamieniła się w szkolny lokal wyborczy. Nad przebiegiem szkolnych wyborów czuwała komisja złożona z przedstawicieli klas II. Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Jarmocik.

 

 

Frekwencja wyborcza wyniosła 57,63%.

 

Oddano 68 głosów, w tym 1 nieważny.

 

Wyniki głosowania:

 • Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniew Ziobro - 1
 • Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy - 5
 • Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - 1
 • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 9
 • Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch - 2
 • Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina - 1
 • Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusz Korwin - Mikke - 41
 • Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska PR - 5
 • Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - 0
 • Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia - 1
 • Komitet Wyborczy Samoobrona - 1