Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Klub młodego przedsiębiorcy 2014

Powiększ tekst

Motto: Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.

 

Głównym celem Klubu Młodego Przedsiębiorcy jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz rozszerzanie i popularyzacja wiedzy z różnych dziedzin ekonomii.

 Pozostałymi celami, które będzie realizować klub są:

- wzbudzanie wśród uczniów zainteresowania problematyką społeczno – ekonomiczną, gospodarka kraju i świata oraz zjawisk globalnych,

- kształtowanie potrzeby samodzielnego poszukiwania wiedzy,

- przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy

- czynny monitoring rynku pracy i oczekiwań pracodawców; nauka pisania listów motywacyjnych i CV; przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych; autoprezentacja.

  • Działania te pozwolą uczniom poznać i zrozumieć zjawiska i procesy występujące w życiu spoeczno – gospodarczy oraz przygotować się do wejścia na rynek pracy.
  • Regularne spotkania klubu mają na celu rozwijanie i pogłębianie wiedzy na temat szeroko pojętej przedsiębiorczości i ekonomii oraz doskonalenie umiejętności pracy zespołowej.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę w zakresie przedsiębiorczości oraz spędzić czas w miły gronie?

 

Przyłącz się do nas.

Zajęcia odbywają się w wtorek od godziny 13.40 do godziny 14.25.

Nauczyciel prowadzący: Grażyna Świrydowicz.

Serdecznie zapraszany!

Koło Młodego Przedsiębiorcy 2013

Powiększ tekst

 


 

KMP w ZSZ Nr 5 działa od września 2013r. Jego zadaniem jest rozwijanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie przygotowują do konkursów z zakresu przedsiębiorczości. Brali już udział w konkursie "Poznaj swoje prawa w pracy" organizowanym przez PIP. W związku z tym konkursem odbyła się prelekcja przygotowana przez pracownika PIP, która przybliżyła zagadnienia związane z prawem pracy.

Czytaj więcej: Koło Młodego Przedsiębiorcy 2013