Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

NASI UCZNIOWIE NA PRAKTYKACH WAKACYJNYCH W NIEMCZECH i W KRAJU

Powiększ tekst

W ramach projektu „Czas na staż” uczniowie ZSZ nr 5 w Białymstoku mieli okazję zdobyć doświadczenie zawodowe na praktykach w centrach kształcenia zawodowego w Götz i w Brandenburgu oraz w kraju.

W pięciodniowych praktykach oprócz naszych uczniów brali też udział uczniowie z następujących szkół:

Czytaj więcej: NASI UCZNIOWIE NA PRAKTYKACH WAKACYJNYCH W NIEMCZECH i W KRAJU

WIZYTA STUDYJNA NAUCZYCIELI

Powiększ tekst

Wizyta studyjna (Götz 04.03.2014-07.03.2014)

 

Wyjazd studyjny zorganizowany był przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr z udziałem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W wyjeździe brali udział nauczyciele oraz dyrektorzy z pięciu podlaskich szkół w branży budowlanej. Celem wyjazdu było nawiązanie kontaktów oraz zwiedzanie ośrodków szkoleniowych w Niemczech - ZfG Götz oraz UAZ Bauwirtschaft. Podczas tej wizyty poznaliśmy również organizację Dualnego Systemu Kształcenia w Niemczech.

Czytaj więcej: WIZYTA STUDYJNA NAUCZYCIELI

WYJAZD STUDYJNY - SZKOLENIE NAUCZYCIELI

Powiększ tekst

W dniach 13-14 grudzień 2013 r. w Hotelu Wojciech w Augustowie odbyło się szkolenie dla IV nauczycieli w zakresie organizacji Dualnego Systemu Kształcenia oraz współpracy ponadnarodowej i staży dla uczniów.

Czytaj więcej: WYJAZD STUDYJNY - SZKOLENIE NAUCZYCIELI

CZAS NA STAŻ - regionalny program staży dla uczniów szkół zawodowych w niemieckich przedsiębiorstwach

Powiększ tekst

Nasza szkoła została wytypowana, jako jedna z pięciu szkół z województwa podlaskiego w branży budowlanej, do udziału w projekcie ponadnarodowym "CZAS NA STAŻ - regionalny program staży dla uczniów szkół zawodowych w niemieckich przedsiębiorstwach".

Zostaliśmy rekomendowani do udziału w projekcie rozwojowym w wyniku badań i analiz rynku pracy i edukacji zawodowej prowadzonych przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr z udziałem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

     

Czytaj więcej: CZAS NA STAŻ - regionalny program staży dla uczniów szkół zawodowych w niemieckich...