Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

WIZYTA STUDYJNA NAUCZYCIELI

Powiększ tekst

Wizyta studyjna (Götz 04.03.2014-07.03.2014)

 

Wyjazd studyjny zorganizowany był przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr z udziałem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W wyjeździe brali udział nauczyciele oraz dyrektorzy z pięciu podlaskich szkół w branży budowlanej. Celem wyjazdu było nawiązanie kontaktów oraz zwiedzanie ośrodków szkoleniowych w Niemczech - ZfG Götz oraz UAZ Bauwirtschaft. Podczas tej wizyty poznaliśmy również organizację Dualnego Systemu Kształcenia w Niemczech.

 


Zdj.1 Ośrodek szkoleniowy ZfG Götz

                                 

Zdj.2,3 Ośrodek szkoleniowy UAZ Bauwirtschaft

 

Pierwszym etapem podróży było Götz oraz wizyta w centrum ZfG Götz. Na wstępie zapoznano nas z Dualnym Systemem Kształcenia w Niemczech oraz przebiegiem egzaminów. Następnie odwiedziliśmy firmę ST Gebaudetechnik, zajmującą się montażem systemów wentylacyjnych, która przyjmuje na staże uczniów. Ostatniego dnia odwiedziliśmy centrum szkoleniowe UAZ Bauwirtschaft. Zwiedziliśmy tamtejsze centra szkoleniowe i zobaczyliśmy, gdzie będą odbywać staże nasi uczniowie.