Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

NASI UCZNIOWIE NA PRAKTYKACH WAKACYJNYCH W NIEMCZECH i W KRAJU

Powiększ tekst

W ramach projektu „Czas na staż” uczniowie ZSZ nr 5 w Białymstoku mieli okazję zdobyć doświadczenie zawodowe na praktykach w centrach kształcenia zawodowego w Götz i w Brandenburgu oraz w kraju.

W pięciodniowych praktykach oprócz naszych uczniów brali też udział uczniowie z następujących szkół:

 

- Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie

 • - Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach
 • - Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży
 • - Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach

Od dnia 7 lipca 2014 roku przez tydzień nasi uczniowie odbywali praktyki za granicą. Podczas pobytu w Niemczech poznawali metody pracy zgodne z kierunkiem kształcenia i zapoznali się z niemieckim systemem kształcenia zawodowego. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem i powagą podchodzili do obowiązków, punktualnie stawiali się na stanowisku pracy, starannie wykonywali pracę, przez co zyskali duże uznanie Mistrzów Zawodu. Również wiedza teoretyczna i praktyczna wyniesiona z rodzimych szkół była wysoko oceniana przez niemieckich instruktorów .

Popołudniami uczniowie mieli doskonałą okazję do zwiedzania najciekawszych miast regionu: Poczdamu i Berlina. Po zakończonych praktykach każdy otrzymał certyfikat potwierdzający podniesienie kwalifikacji w swoim zawodzie o dodatkowe umiejętności.

Po powrocie z praktyk zagranicznych w dniu 14.07.2014 r. dziesięciu uczniów z naszej szkoły rozpoczęło staż w firmach z naszego regionu, który trwał do 01.08.2014 r.

Uczniowie odbywali praktyki w firmie Jaz-Bud. Przedsiębiorstwo przekazało dwa mieszkania w bloku przy ul. Herberta na cele edukacyjne. Uczniowie mieli wykonać szpachlowanie, zacierki i osadzenie narożników w glefach we wszystkich lokalach mieszkalnych.

Uczniowie, którzy brali udział w programie „Czas na staż” :

 1. Kamil Karwiel II a m-z
 2. Paweł Kondratiuk II a m-z
 3. Emil Palak II b m-z
 4. Paweł Dudaryk III a m-z
 5. Michał Kozłowski III a m-z
 6. Krzysztof Łodziński III a m-z
 7. Łukasz Martynowicz III a m-z
 8. Paweł Grącki III b m-z
 9. Rafał Leszczyński III b m-z
 10. Marek Snarski lll b m-z