Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Nasi uczniowie zdobyli 15 medali

Powiększ tekst

Dnia 14.12.2016r. 7 uczniów z naszej szkoły pod opieką instruktora ratownictwa WOPR  p. Roberta Karpowicza wzięło udział jak co roku już po raz kolejny w VIII Profilaktyczno – Integracyjnym Mityngu w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 17 w Białymstoku. Każdy uczestnik przywiózł po dwa medale.
Oto nasi zwycięzcy:

  • Jacek Opiela z klasy II a m-z zdobył złoty medal w sztafecie 4x 25 w stylu dowolnym oraz złoty medal na 50m w stylu dowolnym
  • Marcin Dąbrowski z klasy II bw zdobył srebrny medal w sztafecie 4x 25 w stylu dowolnym oraz srebrny medal na 25m w stylu dowolnym
  • Przemysław Cieśluk z klasy III bw zdobył srebrny medal w sztafecie 4x 25 w stylu dowolnym oraz srebrny medal na 25m w stylu grzbietowym
  • Dawid Rogoziński z klasy I a m-z zdobył srebrny medal w sztafecie 4x 25 w stylu dowolnym oraz srebrny medal na 25m w stylu grzbietowym
  • Norbert Iskra z klasy I a m-z zdobył srebrny medal w sztafecie 4x 25 w stylu dowolnym oraz srebrny medal na 25m w stylu grzbietowym
  • Kryspin Klimiuk z klasy I a m-z zdobył złoty medal w sztafecie 4x 25 w stylu dowolnym oraz złoty  medal na 50m w stylu dowolnym
  • Kamil Puchalski z klasy I b m-t zdobył srebrny medal w sztafecie 4x 25 w stylu dowolnym oraz srebrny medal na 25m w stylu dowolnym

Osiągnięcia 2015/2016

Powiększ tekst

Nasze osiągnięcia w latach 2015/2016
16 marca 2016 roku - Licealiada Województwa Podlaskiego w „Łyżwiarstwie Szybkim”
Dziewczyny - VIII miejsce w województwie
Chłopcy- VII miejsce w województwie.

XVIII Białostocki Mundial 2016 organizowanego przez „Genticus” pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Turniej halowy jest realizacją programu profilaktycznego „Promocja Trzeźwości poprzez Sport”.

Dni otwarte naszej szkoły 25.02.2016 r. - konkurs fryzjerski pt: "Pleciony Luz & Blues":
I miejsce – Melisa Stpiczyńska
II miejsce – Kasia Kalista
III miejsce – Joanna Lipska

III edycja projektu „Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość”
w konkurencji technologii robót malarskich:                      
- 1 miejsce: MATEUSZ SZYMUSIUK -  uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku
W konkurencji technologii systemów suchej zabudowy:
- 1 miejsce: SEBASTIAN DANEWICZ - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w  Białymstoku
- 3 miejsce: KRZYSZTOF SMYK - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku

XIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – I, II i III miejsce
1. Sebastian Danewicz z kl. I bmz – I miejsce w kategorii 105 kg do lat 18
2. Łukasz Kobeszko z kl. II amz – II miejsce w kategorii do 66 kg do lat 18
3. Leszek Gawryłow z kl. III bmz – III miejsce w kategorii 66 kg do lat 20

III Międzyszkolny Turniej tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZST:
- V miejsce: Przemysław Cieśluk

OSIAGNIECIA uczestników Hufca Pracy w Białymstoku - uczniów ZSZ klas wielozawodowych w przedsięwzięciach organizowanych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim przez OHP i instytucje zewnętrzne w roku szkolnym 2014/2015

Powiększ tekst

Semestr I

 

  • Wojewódzki Konkurs Fotograficzno – Plastyczny „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Anna Opiela  z kl. III B zajęła III miejsce
  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Świąteczna Kartkę Bożonarodzeniową – Anna Opiela z kl. IIIB otrzymała wyróżnienie

 

Semestr II

 

  • Konkurs „Szkoła zawodowa – mój wybór” –  organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w eliminacjach wojewódzkich - M. Bućko z kl. IIA otrzymała wyróżnienie
  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Kartkę Wielkanocną – L. Wierszko z kl. IIIB otrzymała wyróżnienie
  • Wojewódzki Konkurs „ Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2015” – mechanik pojazdów samochodowych – Trojanowski Mateusz i Dąbrowski Karol z kl. IIIB  zajęli II miejsce 
  • Wojewódzki Konkurs „ Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2015” – kucharz –    Drozdowska Natalia, Konopko Monika z kl. IIIB zajęły I miejsce i wzięły  udział w ogólnopolskim etapie konkursu
  • Wojewódzki Konkurs „ Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2015” – BHP – Sobstel Piotr z kl. IIIA, zajął III miejsce
  • Ogólnopolski Konkurs wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” - w regionalnym etapie konkursu organizowanym przez Izbę Rzemieślniczą i
  • Przedsiębiorczości – Dariusz  Krawiel z kl. IIIA zajął II miejsce i wziął udział w ogólnopolskich eliminacjach

2014/2015

Powiększ tekst
 Nazwa  Miejsce

 

,,Buduj z PREFBETEM Śniadowo" 


I miejsce Eryk Zajkowski uczeń klasy III B Murarz - Tynkarz

kategoria: praktyczne wykonanie muru


 XV Edycja Ogólnop[olskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniow

z zakładów rzemieslniczych ,,Bezpiecznie od startu" 


II miejsce w eliminacjach regionalnych Dariusz Krawiel uczeń klasy III A Wielozawodowej 


 

,,Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy 2015"  


I miejsce Natalia Drozdowska uczennica klasy 

III B Wielozawodowej

I miejsce Monika Konopko uczennica klasy 

III B Wielozawodowej

III miejsce Piotr Sobstel uczeń klasy

III A Wielozawodowej


 XIII edycja Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK


Uczestnictwo V uczniów klasy II B Wielozawodowej


 II Międzyszkolny Turnej Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora ZST


III miejsce Przemysław Cieśluk - uczeń klasy

I B Wielozawodowej

V miejsce Przemysław Kaliszewski - uczeń klasy

III B Murarz - Tynkarz


XIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc


III miejsce Krystian Rogoziński - w kategorii 93 kg do lat 20

III miejsce Konrad Bielawiec - w kategorii 66 kg do lat 20

IV miejsce Michał Borowski - w kategorii 93 kg do lat 20

V miejsce Krzysztof Wysocki - w kategorii 93 kg do lat 20

V miejsce Wiesław Działkowski - w kategorii 83 kg do lat 20


"Kuchnia europejska na podlaskim stole"


Wyróżnienie "Szefów Kuchni" Anna Grodzka za potrawę "Śledziowe Rewolucje"


 

 

 

II edycja turnieju budowlanego

"Nowoczesne budownictwo wokół nas" 


I miejsce Marcin Szklanko

kategoria: technologia robót malarskich

I miejsce Maciej Słomiński

kategoria: technologia robót posadzkarskich

III miejsce Krzysztof Wysocki

kategoria: technologia robót posadzkarskich

I miejsce Paweł Dudaryk

kategoria: technologia systemów suchej zabudowy

II miejsce Jacek Klepacki

kategoria: technologia systemów suchej zabudowy


 

VI Profilaktyczno - Integracyjny Mityng w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 17


I miejsce w sztafecie szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu

2 x I miejsce w pływaniu na dystansie 25 m stylem dowolnym

I miejsce w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym

II miejsce w pływaniu na dystansie 25 m stylem grzbietowym

2 x III miejsce w pływaniu na dystansie 25 m stylem klasycznym  


 

XII Jesienny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego


III miejsce 


Mecz sparingowy w piłkę siatkową ZSZ Nr 5 - ZST


4:1

Nasz uczeń w finale XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP

Powiększ tekst

Dnia 19.05.2015r. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbył się finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu!”. Zakwalifikował się do niego Dariusz Krawiel – uczeń klasy III aw naszej szkoły,  który zajął II miejsce w eliminacjach regionalnych.

W finale uczestnicy w ciągu godziny musieli rozwiązać osiemdziesiąt pytań testowych dotyczącymi prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

W przerwie między częścią testową konkursu a ogłoszeniem wyników nasz uczeń wykorzystał czas na zwiedzanie Starego  Miasta.

Nasi zwycięzcy w konkursie „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy 2015"

Powiększ tekst

Uczennice z klasy III bw naszej szkoły Natalia Drozdowska i Monika Konopko wygrały wojewódzki konkurs młodzieży OHP  „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy 2015"  w zawodzie kucharz, a Piotr Sobstel z klasy III aw zajął III miejsce w tym konkursie w kategorii  BHP z elementami prawa pracy. 

 

2013/2014

Powiększ tekst

Uczniowie szkoły pracują jako wolontariusze w Stowarzyszeniu Droga, Klanza, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski „ Jeden świat”, wspópracują z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego przy organizacji festynów integracyjnych dla dzieci „ Razem łatwiej” z Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym oraz zinstytucjami: ETAP, MOKIT, RODK, MONAR, PO, DDZ, PIDZ.


Najważniejsze osiągnięcia w ostatnich latach to m.in.:

  • Wysokie wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i kwalifikacje w zawodzie w ZSZ NR 5 czerwiec 2014 - objejrzyj prezentację
  • Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowalnych – IV miejsce
  • Buduj z PREFBET Śniadowo" - Rafał Gorlewski - kl. IIb MT zajął I miejsce w konkurencji praktycznego wykonania muru
  • udział uczniów TZ na ogólnopolską debatę do Pałacu Prezydenckiego pod hasłem „Wybory – przywilej czy obowiązek” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (jedyna szkoła w Białymstoku)
  • II profilaktyczno-Integracyjne Regaty w Kajakarstwie o Puchar Podlaskiego Kuratora Oświaty ( 3 złote medale i 1 srebrny medal)
  • XII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – I, III i V miejsce
  • Międzyszkolny turniej budowlany „Nowoczesne budownictwo wokół nas":

- Konkurencja technologia robót malarskich – I, II, III miejsce
- Konkurencja technologia robót posadzkarskich – II miejsce
- Konkurencja technologia systemów suchej zabudowy – I, II miejsce

  • Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Kobieta na przestrzeni wieków” - III miejsce uczennicy klasy IV TZ F
  • V Profilaktuczno-Integracyjnym Mityngu w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 17 w Białymstoku - III miejsce (medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy)
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce - uczennica klasy IV TF
  • XI Jesienny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku - IV miejsce

2012/2013

Powiększ tekst
  • Ogólnopolski Konkurs Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"- laureat etapu centralnego uczeń kl.III trw
  • konkurs "Buduj z PREFBETEM Śniadowo" zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET Sp. z o.o. i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Łomży - laureaci uczniowie klas III trw
  • Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny "Umarłym pamięć, żyjącym pojednanie. Polacy i Sybir XVIII-XX w." - III miejsce uczeń kl. II trw
  • Wojewódzki Konkurs "Sprawny w zawodzie - fryzjer" - I miejsce dla szkoły Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5
  • II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski "Awangarda kulturowa" - wyróżnienie, uczennica kl. II TF
  • Mistrzostwa Polski w Koluchstyl - II i III miejsce, uczniowie kl. III Tz Budownictwo
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce - uczennica klasy II TF
  • X Jesienny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku - III miejsce
  • Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Wasilkowie - III miejsce

2011/2012

Powiększ tekst

III Międzyszkolny Konkurs Historyczny na najlepszą prezentację multimedialną pt. "30-sta rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce". - VII miejsce

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce - uczennica klasy II TF    
  • IX jesiennym turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku - V miejsce
  • Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi"O Puchar Dyrektora” Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Seweryna Nowakowskiego - II, III miejsce
  • Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski "Ślubny Kaprys" - uczennica kl. II TF klasy III miejsce

2010/2011

Powiększ tekst

Międzyszkolny Konkurs Graficzno - Plastyczny Podwójna Noblistka Maria Skłodowska-Curie - Monika Siemieniuk, uczennica ZSZ Nr 5, zajęła I miejsce.     ..:więcej na stronie MODM Białystok:..

  • Przystąpienie do Ogólnopolskiego Projektu Grupy Szkół Rozwijających się
  • Wojewódzki Konkurs Sprawny w zawodzie - fryzjer Łomża. Ewa Szczepańska, uczestniczka Środowiskowego Hufca Pracy w Białymstoku, uczennica ZSZ Nr 5, zdobyła miejsce i będzie naszą reprezentantką podczas edycji ogólnopolskiej.
  • Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Młodzieży OHP w Grajewie. Reprezentacja Środowiskowego Hufca Pracy, uczniowie ZSZ Nr 5 w składzie: D.Szoka, Ł.Wojciechowicz, M.Osiepski, R.Pietruczuk - zdobyli IV miejsce.
  • Konkurs Fotograficzny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku pt. Moje ferie zimowe zawsze bezpieczne - wyróżnienie otrzymali: J.Filipczuk, A.Macutkiewicz - uczestniczki Środowiskowego Hufca Pracy, uczennice ZSZ Nr 5
  • Wojewódzki Konkurs Informatyczny w Wasilkowie.
    Magdalena Onichimiuk - reprezentantka Środowiskowego Hufca Pracy, uczennica ZSZ Nr 5, zajęła I miejsce.
  • Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym w Tarnowie Magdalena Onichimiuk zajęła V miejsce (wśród 41 uczestników konkursu).
  • Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP w Grajewie. Reprezentacja Środowiskowego Hufca Pracy, uczennice ZSZ Nr 5 w składzie: M.Ambrożej, J.Filipczuk, D.Giełażyn, E.Burak, K.Sadkowska, I.Kapczak, J.Geniusz III miejsce.
  • IX Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - Wyróżnienie M.Jackowski, M.Kuźma, A.Biegański.

2009/2010

Powiększ tekst

Otwarte Mistrzostwa Wyciskania Sztangi o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr 6 - Mateusz Olechno, Daniel Ostrowski, Piotr Cuter, Paweł Kosiński, Robert Humienny.

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce - Magda Piotrowska i Piotr Dakowicz.
  • Nagroda Prezydenta Miasta Białegostoku medale Diligentiae - uczennica Marta Kardasz oraz nauczyciel i opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Monika Jabłońska.
  • Konkurs SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE ZACZYNA SIĘ W SZKOLE - Wyróżnienie za wzorowe przeprowadzenie projektu w ramach ogólnopolskiego programu budowania postaw obywatelskich uczniów.

2008/2009

Powiększ tekst

Wyróżnienie od Dyrektora Generalnego UNICEF Polska za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w konkursie UNICEF na Najbardziej Zaangazowaną Społecznie Szkołę Roku 2008      

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce - Ewa Redlińska.
  • Nagroda Prezydenta Miasta Białegostoku medale Diligentiae - uczennice Agnieszka Tryniszewska i Magda Sekula oraz nauczyciele Barbara Korecka i Grażyna Zarzecka.
  • Licealiada Miasta Białegostoku - VI miejsce drużynowo w szachach chłopców - opiekun Robert Karpowicz.

2007/2008

Powiększ tekst

VI Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Szkół Ponadgimnazjalnych: Marcin Bystrowski - III miejsce, Piotr Andrukiewicz - IV miejsce, Adam Kardasz - V miejsce.

  • II i III miejsce w Mistrzostwa Uczniów Fryzjerstwa 2008 w Białymstoku - Marta Lewczuk - II miejsce, Ewelina Klepacka - III miejsce
  • wyróznienie w konkursie "Młodzi w piosence, kolędzie i pastorałce" dla Angeliki Marciszewskiej
  • III miejsce w konkursie "MAT – WYGRYWA MIŁOŚĆ AKCEPTACJA TOLERANCJA” - Anna Wasilczuk
  • wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym - praca Agnieszki Poźniak "Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej - czy to dobre miejsce na edukację ekologiczną?" wykonana pod kierunkiem mgr inż. Ewy Korbut-Papciak i mgr inż. Mariusza Gryszko
  • stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2006/2007 - Urszula Szczepura i Ewa Redlińska

2006/2007

Powiększ tekst

Spotkanie Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego z uczniami białostockich szkół ponadgimnazjanych - Laureatami Olimpiad i Konkursów Przedmiotowych oraz Turniejów Zawodowych - Urszula Szczepura ..:więcej:..

  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym w Katowicach - praca Urszuli Szczepura " Agroturystyka szansą dla Podlasia", wykonana pod kierunkiem mgr inż. Ewy Korbut-Papaciak ..:więcej:..
  • I i II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „ Mieszkańcy Ziemi”
  • nagroda i wyróznienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Cały Białystok z Jagiellonią”
  • II i III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w wyciskaniu sztangi leżąc
  • w Mistrzostwach Uczniowskiego klubu sportowego Bacieczki : II i III miejsce w wyciskaniu sztangi, II i III miejsce w piłce siatkowej
  • V miejsce o mistrzostwo miasta Białystok w tenisie stołowym
  • VII miejsce w Licealiadzie Miasta Białegostoku w piłce noznej

2005/2006

Powiększ tekst

II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym w Katowicach - Agnieszka Ciborowska "Bataliony, nie opuszczajcie bagien biebrzańskich!" - praca wykonana pod kierunkiem mgr inż Ewy Korbut-Papciak ..:więcej:..

  • I miejsce w Polsce w Konkursie Technik 2006 w kateg. Ochrona środowiska
  • II miejsce w Polsce w Konkursie Technik 2006 w kateg. Ochrona środowiska
  • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym Gazety Współczesnej
  • 2 uczennice posłami z województwa podlaskiego na XII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2006
  • 1 uczeń laureatem VIII Edycji Samorzšdowego Konkursu Nastolatków –„ 8 wspaniałych"

2004/2005

Powiększ tekst
  • Wyróżnienie I stopnia w konkursie na najlepszy „Program Modernizacji Oferty Edukacyjnej Szkoły Zawodowej Wojew. Podlaskiego”
  • II miejsce w konkursie „ Najlepsza pracownia pezdmiotowa w Białymstoku” zajęło laboratorium analizy w kat. Laboratoriów i przedmiotów zawodowych oraz pracownia chemiczna w kat. Przedmiotów matematyczno – przyrodniczych
  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu prac dyplomowych „ Technik 2005” w kat. chemia - Anna Sojko i Mariola Własiukiewicz pod kierunkiem pani mgr inż. Ewy Korbut-Papciak
  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu prac dyplomowych „ Technik 2005” w kat. ochrona środowiska - Julia Marczak i Justyna Kołos pod kierunkiem pani mgr Izabeli Popławskiej
  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu prac dyplomowych „Technik 2005” w kat. budownictwa architektura i zagospodarowanie przestrzenne - Łukasz Trebliński i Daniel Tokarzewski pod kierunkiem pani mgr inż. Ewy Korbut-Papciak
  • zajęcie II i III miejsca w Mistrzostwach Miasta Białegostoku w wyciskaniu sztangi leżąc

2002/2003

Powiększ tekst
  • I miejsce na szczeblu ogólnopolskim w konkursie na najlepszą pracę dyplomową Technik 2003 w kategorii chemia
  • I miejsce w eliminacjach okręgowych Turnieju Budowlanego w zawodzie murarz