Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Wspieramy Polaków na Wileńszczyźnie

Powiększ tekst

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej skierowanej do Polaków mieszkających na Wileńszczyżnie, do zbiórki żywności, artykułów papierniczych, chemii gospodarczej włączyli się nauczyciele i uczniowie, dary trafiły do Taboryszek w obwodzie solecznickim.
Akcją koordynował Mieczysław Jackowski.

 CCF20171218 00000

 

Szkolenie z ocieplania poddaszy firmy Rockwool

Powiększ tekst

W dniu 22.11.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez firmę Rockwool z zakresu ocieplania poddaszy. Podczas pokazu mieli oni możliwość zapoznania się  z właściwościami oraz wykorzystaniem wełny skalnej w każdym budynku. Uczniowie chętnie uczestniczyli również w pokazie praktycznym pogłębiając swoją wiedzę zawodową.
Nauczyciele wraz uczniami składają serdeczne podziękowania za przeprowadzone szkolenie.

Szkolenie z BHP firmy Profix

Powiększ tekst

Dnia 6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z zasad bhp i znaczenia odzieży ochronnej. W ramach kampanii Dobry Montaż szkolenie przeprowadził Pan Jarosław Chojnacki z firmy PROFIX

Uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują za przeprowadzone szkolenie.

Dzień ucznia w DANWOOD

Powiększ tekst

W poniedziałek, 27 listopada, uczniowie klasy 3b m-z oraz 3 dekarz uczestniczyli w wykładzie informacyjnym na temat technologii budowy domów prefabrykowanych połączonym z zapoznaniem z poszczególnymi stanowiskami pracy w Zakładzie Produkcji Domów w firmie Danwood w Bielsku Podlaskim. Była też okazja zwiedzania domu wzorcowego, w którym uczniowie mogli obejrzeć standard wykończenia takiego domu „pod klucz”.
W drugiej części wydarzenia było zwiedzanie CENTRUM SZKOLENIOWEGO DANWOOD w Białymstoku.  Uczniowie w ramach warsztatów wykonali makiety domów, które następnie zostaną pomalowane, wyposażone i przekazane dzieciom z domów dziecka. Aktywni i wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników branży budowlanej, pracownicy Danwood przedstawili uczniom możliwości i korzyści pracy w prężnie rozwijającej się spółce.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku składa podziękowanie firmie Danwood S.A. za zaproszenie i gościnność.

Akcja antynikotynowa

Powiększ tekst

Dnia 20 listopada 2017r. w naszej szkole gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Polskiego Stowarzyszenia Oświaty Zdrowia.
Pracownicy Sanepidu, pani Wiola i pan Grzegorz zorganizowali dla naszych uczniów stoisko antynikotynowe z konkursami i nagrodami. Pani Anna  wygłosiła prelekcję i wykonała pomiar dwutlenku węgla w płucach uczniów, udzielając informacji na temat stanu ich zdrowia. Celem spotkania było propagowanie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia czynnego i biernego na zdrowie człowieka oraz rozbudzenie w uczniach odpowiedzialności za zdrowie własne i innych ludzi. Młodzież z dużym zainteresowaniem wzięła udział w akcji antynikotynowej.

Dzień bez papierosa 2017

Powiększ tekst

hqdefault

Dzień 16.11.2017 obchodzony jest jako „Światowy dzień bez papierosa”.

W tym dniu w naszej szkole odbył się happening antynikotynowy pt „Zamiast papierosa zjedz...”.

Otrzęsiny pierwszych klas 2017

Powiększ tekst

Dnia 15.11.2017 odbyły się w naszej szkole „Otrzęsiny” zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych: aw, a m-z i b m-t/d/f. Na hali sportowej odbyły się gry i zabawy. Każda z klas wystawiła swoją czteroosobową reprezentację.

W zmaganiach tych wygrała klasa I aw. Publiczność nie zawiodła i entuzjastycznie dopingowała swoje drużyny, a emocje podczas niektórych konkurencji sięgały zenitu!!

Apel z okazji Święta Niepodległości

Powiększ tekst

W dniu 13 listopada 2017 r. odbył się uroczysty Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z klas I b df, II a mz oraz II bw pod kierunkiem pani Małgorzaty Jarmocik oraz pana Mieczysława Jackowskiego.

Wycieczka dekarzy do Sękocina Nowego

Powiększ tekst

W dniu 23 października 2017 r. uczniowie klasy I i II dekarz pod opieką, nauczycieli p. Małgorzaty Jarmocik i p. Andrzeja Szupicy uczestniczyli w wycieczce kulturowo-dydaktycznej do zakładu produkcyjnego Blachotrapez w Sękocinie Nowym koło Warszawy.

Firma Blachotrapez wspólnie z dystrybutorami z Białegostoku - Grupa Dekarska Bogdan Kalinowski, 4 BUD, Patkar s.j., oraz BudBau Mońki jest patronem naszych klas dekarskich. W trakcie wycieczki młodzież miała możliwość zapoznania się z procesami produkcji blachodachówek. Uczniowie poznali nowoczesne technologie stosowane przez firmę Blachotrapez, oraz pracę działu produkcji i logistyki. Dodatkową atrakcją wyjazdu do Warszawy był  spacer po Starówce  oraz zwiedzanie PGE Stadionu Narodowego.

Dyrekcja wraz z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 5  im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego składa serdeczne podziękowanie firmie Blachotrapez za zasponsorowanie w/w wyjazdu.

Ratujmy kasztanowce

Powiększ tekst

Dnia 19 października uczniowie z kasy II bw pod opieką wychowawcy i Pani Katarzyny Kruszewskiej z Hufca Pracy wzięli udział w akcji „Ratujmy Kasztanowce 2017”. Akcja polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców. To ważne, bo właśnie wewnątrz liści tych drzew zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówki kasztanowcowiaczka. Usuwanie opadłych liści ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w naszym mieście poprzez eliminację szkodników.
Bez kwitnących kasztanowców trudno wyobrazić sobie czas matur. Jesień z opadającymi kasztanami i wyprawami z dziećmi po rude kulki. Aby móc dalej cieszyć się pięknem kasztanowców powinniśmy o nie dbać i podtrzymywać w naszej świadomości postawy proekologiczne.

Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku

Powiększ tekst

Dnia 16 października 2017r. na uroczystościach miejskich z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani dyrektor Izabela Popławska oraz kierownik szkolenia praktycznego Pani Krystyna Smółko otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

18 października 2017r. - Dzień Patrona Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku

Powiększ tekst

Jest to uroczystość związana z rocznicą nadania szkole imienia Generała Ignacego Prądzyńskiego oraz doskonała okazja, aby w sposób szczególnie uroczysty, a zarazem symboliczny przyjąć uczniów klas pierwszych do naszej społeczności.

Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć: inspektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku Panią Grażynę Dwilińską,  dyrektora Podlaskiego Oddziału PCK Panią Elżbietę Paszkowską, przedstawiciela Przedsiębiorstwa Budowlanego JazBud Pana Wojciecha Szczepańskiego oraz komendanta Hufca Pracy Panią Jolantę Powichrowską wraz ze współpracownicami, a także Panie Emilię Chojnowską i Ewę Harasimik, które wygłosiły krótką prelekcję pt. „Wędrówki po Białymstoku i okolicach – regionalia w księgozbiorze Biblioteki Pedagogicznej”.

W ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie wszystkich klas brali udział w turnieju wiedzy o Ignacym Prądzyńskim. Odbyły się dwa etapy. Zwycięzcą został Łukasz Sokołowski, uczeń klasy III a m-z.

Uczniowie z dziewięciu klas przygotowali również prace na konkurs plastyczny pt. „Portret, wizerunek, podobizna Gen. Ignacego Prądzyńskiego”
Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zajął uczeń klasy I am-z Gabriel Węgielski.
Drugie miejsce w konkursie plastycznym zajęła uczennica klasy II bw Maria Magdalena Stary, a trzecie uczeń klasy I am-z Władysław Dąbrowski.

W tym roku szkolnym zostały przyznane dwie Statuetki „Super Ignasie 2017”. Pierwszą Statuetkę otrzymała Pani Dyrektor Izabela Popławska - nauczyciel najbardziej zaangażowany w życie szkoły. Drugą, otrzymał uczeń klasy III a m-z Łukasz Sokołowski.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Święto patrona miasta bł. ks. Michała Sopoćki

Powiększ tekst

W czwartek 28 września 2017r. o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej odprawiona została Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku, której przewodniczył abp Tadeusz Wojda. W uroczystościach uczestniczył Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego.
Przypomnijmy, że 15 lutego 2016 roku Rada Miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą bł. ks. Michała Sopoćkę patronem Białegostoku. Zgodę na ogłoszenie ks. Sopoćki patronem miasta wyraziła również Stolica Apostolska.

Konkurs "Czysty Białystok" edycja 2017

Powiększ tekst

uwaga2017

konkurs-czystybialystok

Zapraszamy do uczestnictwa w VII już edycji Miejskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego "Nasz czysty Białystok".

 konkurs11

 

Ważne dokumenty:

Zaproszenie
Regulamin
Załączniki

 

Szkolny Konkurs „Wiosenna sałatka”

Powiększ tekst

salatka

Klasa III bw zaprasza wszystkich Uczniów ZSZ Nr 5 do udziału w Szkolnym Konkursie „Wiosenna sałatka”, który odbędzie się 21 marca 2017 r.
Zapoznaj się z Regulaminem i weź udział w Konkursie!

 

Regulamin konkursu „Wiosenna sałatka”

1. Organizator konkursu:

Klasa III bw (Gospodarz Szkoły w miesiącu marcu)

2. Adresat konkursu:

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku

3. Cele konkursu:

 • Kształcenie umiejętności pracy w zespole i poczucia odpowiedzialności członków grupy za powierzone zadania
 • Propagowanie zdrowego stylu życia
 • Zacieśnianie więzi społecznych
4. Przedmiot oceny konkursowej:
 • Zawartość składników odżywczych niezbędnych dla życia, prawidłowego rozwoju i zdrowia człowieka,
 • Różnorodność zastosowanych składników
 • Walory smakowe
 • Estetyka podania
5. Zasady uczestnictwa w konkursie i nagrody:
 • W konkursie mogą brać udział 2-3 osobowe zespoły klasowe.
 • Do sałatki uczestnicy konkursu dołączają przepis zawierający listę składników i sposób wykonania.
 • Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
6. Terminarz i sposób przeprowadzenia konkursu:
 • Uczniowie zainteresowani konkursem zgłaszają swój udział u pani Małgorzaty Jarmocik do 17 marca 2017 r.
 • Konkurs odbędzie się 21 marca na 4 godzinie lekcyjnej (10.45 – 11.30) w Sali 50.
 • Każda drużyna zabezpiecza we własnym zakresie potrzebne składniki, narzędzia, naczynia i wykonuje sałatkę.
 • UWAGA! Uczniowie, którzy nie są obecni 21 marca w szkole przynoszą gotowe sałatki (z przepisem ) dzień wcześniej (20 marca) do pani
  M. Jarmocik w godz. 8.00 – 11.30.
 • Zwycięzców konkursu wyłoni Jury złożone z uczniów i nauczycieli.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród około godz.13.00 podczas szkolnych obchodów Dnia Wiosny.

Zapraszamy do udziału w Konkursie J

Klasa III bw