Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

VIII Edycja Miejskiego Konkursu Plastyczno–Fotograficznego "Nasz Czysty Białystok"

Powiększ tekst

Organizatorzy:

Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białymstoku
Stowarzyszenie „Nasze Dojlidy”

Serdecznie zapraszamy do udziału

          w VIII edycji Miejskiego Konkursu Plastyczno–Fotograficznego

 

„Nasz czysty Białystok” pod hasłem: „Rzeka Biała - piękna i czysta cała"

   pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Program konkursu:

Uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej

Wykonują pracę plastyczną. Ideą konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej
w formacie od A4 do A2 zgodnej z hasłem konkursu „Rzeka Biała - piękna i czysta cała".

Uczniowie klas V – VII szkoły podstawowej

Wykonują pracę plastyczną wraz z hasłem reklamowym lub wierszem przedstawiającym hasło konkursu: „Rzeka Biała - piękna i czysta cała". Praca plastyczna powinna mieć format od A4 do A2. Musi być zgodna
z hasłem konkursu „Rzeka Biała - piękna i czysta cała".

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Wykonują fotografię. Każdy uczeń może nadesłać maksymalnie 3zdjęcia przedstawiające hasło konkursowe „Rzeka Biała - piękna i czysta cała". Zdjęcia powinny być wykonane indywidualnie. Zdjęcia nie mogą być oprawione lub podklejone. Formaty zdjęć: od 18x24 cm do 24x30 cm z dopuszczalnymi odchyleniami uzasadnionymi koncepcją artystyczną prac (np.: panoramy) jednak dłuższy bok pracy nie powinien przekraczać 30 cm. Do konkursu nie będą dopuszczone prace w wersji elektronicznej

W pracach powinny być zrealizowane cele konkursowe:
• dbam o czystość wód rzeki Białki
• dbam o dolinę rzeki Białki
• rozumiem, że dbanie o zasoby wód to cel wspólny wszystkich mieszkańców doliny rzeki Białki jak również dobro przyszłych pokoleń

Prace powinny być wykonane indywidualnie (nie grupowo), mogą być wykonane różnymi technikami, zależnie od inwencji i charakteru przesłania, jakie uczniowie chcą przekazać za ich pośrednictwem. Do konkursu nie będą dopuszczone prace w wersji elektronicznej. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę prac. Na odwrocie pracy plastycznej należy umieścić: imię i nazwisko ucznia, klasę, nazwę i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana zgodnie z załącznikiem 1, dołączonym do regulaminu konkursu. Wszyscy uczestniczy konkursu wypełniają i dostarczają również do sekretariatu szkoły (ZSZ nr 5 w Białymstoku):
• kartę zgłoszenia szkoły do konkursu - załącznik 2 do regulaminu konkursu
• oświadczenie danych osobowych - załącznik 3 do regulaminu konkursu

 

Prace należy dostarczyć do sekretariatu lub przesłać do dnia 27 kwietnia 2018 r. na adres:
Zespół Szkół Zawodowych nr 5 ul. Antoniuk Fabryczny 40, 15-741 Białystok

Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz odpowiednimi załącznikami, które znajdziecie Państwo na stronach: www.zsznr5.bialystok.pl; www.bialystok.pl;

Dodatkowych informacji udziela:
Monika Jabłońska tel.: 503 116 542

 

Ważne dokumenty:
Regulamin
Załączniki


 

Dni otwarte - 14-15 marca 2018

Powiększ tekst

14-15 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. W tych dniach odwiedzili nas uczniowie klas III gimnazjum. Nasi goście mieli możliwość zwiedzania szkoły. Uczniowie mogli bezpłatnie skorzystać z usług pracowni fryzjerskiej. Chętni gimnazjaliści mogli wziąć udział w krótkich warsztatach budowlanych.
Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole i do zobaczenia we wrześniu!

 

Wspieramy Polaków na Wileńszczyźnie

Powiększ tekst

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej skierowanej do Polaków mieszkających na Wileńszczyżnie, do zbiórki żywności, artykułów papierniczych, chemii gospodarczej włączyli się nauczyciele i uczniowie, dary trafiły do Taboryszek w obwodzie solecznickim.
Akcją koordynował Mieczysław Jackowski.

 CCF20171218 00000

 

Szkolenie z ocieplania poddaszy firmy Rockwool

Powiększ tekst

W dniu 22.11.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez firmę Rockwool z zakresu ocieplania poddaszy. Podczas pokazu mieli oni możliwość zapoznania się  z właściwościami oraz wykorzystaniem wełny skalnej w każdym budynku. Uczniowie chętnie uczestniczyli również w pokazie praktycznym pogłębiając swoją wiedzę zawodową.
Nauczyciele wraz uczniami składają serdeczne podziękowania za przeprowadzone szkolenie.

Szkolenie z BHP firmy Profix

Powiększ tekst

Dnia 6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z zasad bhp i znaczenia odzieży ochronnej. W ramach kampanii Dobry Montaż szkolenie przeprowadził Pan Jarosław Chojnacki z firmy PROFIX

Uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują za przeprowadzone szkolenie.

Dzień ucznia w DANWOOD

Powiększ tekst

W poniedziałek, 27 listopada, uczniowie klasy 3b m-z oraz 3 dekarz uczestniczyli w wykładzie informacyjnym na temat technologii budowy domów prefabrykowanych połączonym z zapoznaniem z poszczególnymi stanowiskami pracy w Zakładzie Produkcji Domów w firmie Danwood w Bielsku Podlaskim. Była też okazja zwiedzania domu wzorcowego, w którym uczniowie mogli obejrzeć standard wykończenia takiego domu „pod klucz”.
W drugiej części wydarzenia było zwiedzanie CENTRUM SZKOLENIOWEGO DANWOOD w Białymstoku.  Uczniowie w ramach warsztatów wykonali makiety domów, które następnie zostaną pomalowane, wyposażone i przekazane dzieciom z domów dziecka. Aktywni i wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników branży budowlanej, pracownicy Danwood przedstawili uczniom możliwości i korzyści pracy w prężnie rozwijającej się spółce.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku składa podziękowanie firmie Danwood S.A. za zaproszenie i gościnność.

Akcja antynikotynowa

Powiększ tekst

Dnia 20 listopada 2017r. w naszej szkole gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Polskiego Stowarzyszenia Oświaty Zdrowia.
Pracownicy Sanepidu, pani Wiola i pan Grzegorz zorganizowali dla naszych uczniów stoisko antynikotynowe z konkursami i nagrodami. Pani Anna  wygłosiła prelekcję i wykonała pomiar dwutlenku węgla w płucach uczniów, udzielając informacji na temat stanu ich zdrowia. Celem spotkania było propagowanie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia czynnego i biernego na zdrowie człowieka oraz rozbudzenie w uczniach odpowiedzialności za zdrowie własne i innych ludzi. Młodzież z dużym zainteresowaniem wzięła udział w akcji antynikotynowej.

Dzień bez papierosa 2017

Powiększ tekst

hqdefault

Dzień 16.11.2017 obchodzony jest jako „Światowy dzień bez papierosa”.

W tym dniu w naszej szkole odbył się happening antynikotynowy pt „Zamiast papierosa zjedz...”.

Otrzęsiny pierwszych klas 2017

Powiększ tekst

Dnia 15.11.2017 odbyły się w naszej szkole „Otrzęsiny” zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych: aw, a m-z i b m-t/d/f. Na hali sportowej odbyły się gry i zabawy. Każda z klas wystawiła swoją czteroosobową reprezentację.

W zmaganiach tych wygrała klasa I aw. Publiczność nie zawiodła i entuzjastycznie dopingowała swoje drużyny, a emocje podczas niektórych konkurencji sięgały zenitu!!

Apel z okazji Święta Niepodległości

Powiększ tekst

W dniu 13 listopada 2017 r. odbył się uroczysty Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z klas I b df, II a mz oraz II bw pod kierunkiem pani Małgorzaty Jarmocik oraz pana Mieczysława Jackowskiego.

Wycieczka dekarzy do Sękocina Nowego

Powiększ tekst

W dniu 23 października 2017 r. uczniowie klasy I i II dekarz pod opieką, nauczycieli p. Małgorzaty Jarmocik i p. Andrzeja Szupicy uczestniczyli w wycieczce kulturowo-dydaktycznej do zakładu produkcyjnego Blachotrapez w Sękocinie Nowym koło Warszawy.

Firma Blachotrapez wspólnie z dystrybutorami z Białegostoku - Grupa Dekarska Bogdan Kalinowski, 4 BUD, Patkar s.j., oraz BudBau Mońki jest patronem naszych klas dekarskich. W trakcie wycieczki młodzież miała możliwość zapoznania się z procesami produkcji blachodachówek. Uczniowie poznali nowoczesne technologie stosowane przez firmę Blachotrapez, oraz pracę działu produkcji i logistyki. Dodatkową atrakcją wyjazdu do Warszawy był  spacer po Starówce  oraz zwiedzanie PGE Stadionu Narodowego.

Dyrekcja wraz z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 5  im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego składa serdeczne podziękowanie firmie Blachotrapez za zasponsorowanie w/w wyjazdu.

Ratujmy kasztanowce

Powiększ tekst

Dnia 19 października uczniowie z kasy II bw pod opieką wychowawcy i Pani Katarzyny Kruszewskiej z Hufca Pracy wzięli udział w akcji „Ratujmy Kasztanowce 2017”. Akcja polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców. To ważne, bo właśnie wewnątrz liści tych drzew zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówki kasztanowcowiaczka. Usuwanie opadłych liści ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w naszym mieście poprzez eliminację szkodników.
Bez kwitnących kasztanowców trudno wyobrazić sobie czas matur. Jesień z opadającymi kasztanami i wyprawami z dziećmi po rude kulki. Aby móc dalej cieszyć się pięknem kasztanowców powinniśmy o nie dbać i podtrzymywać w naszej świadomości postawy proekologiczne.

Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku

Powiększ tekst

Dnia 16 października 2017r. na uroczystościach miejskich z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani dyrektor Izabela Popławska oraz kierownik szkolenia praktycznego Pani Krystyna Smółko otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

18 października 2017r. - Dzień Patrona Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku

Powiększ tekst

Jest to uroczystość związana z rocznicą nadania szkole imienia Generała Ignacego Prądzyńskiego oraz doskonała okazja, aby w sposób szczególnie uroczysty, a zarazem symboliczny przyjąć uczniów klas pierwszych do naszej społeczności.

Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć: inspektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku Panią Grażynę Dwilińską,  dyrektora Podlaskiego Oddziału PCK Panią Elżbietę Paszkowską, przedstawiciela Przedsiębiorstwa Budowlanego JazBud Pana Wojciecha Szczepańskiego oraz komendanta Hufca Pracy Panią Jolantę Powichrowską wraz ze współpracownicami, a także Panie Emilię Chojnowską i Ewę Harasimik, które wygłosiły krótką prelekcję pt. „Wędrówki po Białymstoku i okolicach – regionalia w księgozbiorze Biblioteki Pedagogicznej”.

W ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie wszystkich klas brali udział w turnieju wiedzy o Ignacym Prądzyńskim. Odbyły się dwa etapy. Zwycięzcą został Łukasz Sokołowski, uczeń klasy III a m-z.

Uczniowie z dziewięciu klas przygotowali również prace na konkurs plastyczny pt. „Portret, wizerunek, podobizna Gen. Ignacego Prądzyńskiego”
Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zajął uczeń klasy I am-z Gabriel Węgielski.
Drugie miejsce w konkursie plastycznym zajęła uczennica klasy II bw Maria Magdalena Stary, a trzecie uczeń klasy I am-z Władysław Dąbrowski.

W tym roku szkolnym zostały przyznane dwie Statuetki „Super Ignasie 2017”. Pierwszą Statuetkę otrzymała Pani Dyrektor Izabela Popławska - nauczyciel najbardziej zaangażowany w życie szkoły. Drugą, otrzymał uczeń klasy III a m-z Łukasz Sokołowski.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Święto patrona miasta bł. ks. Michała Sopoćki

Powiększ tekst

W czwartek 28 września 2017r. o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej odprawiona została Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku, której przewodniczył abp Tadeusz Wojda. W uroczystościach uczestniczył Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego.
Przypomnijmy, że 15 lutego 2016 roku Rada Miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą bł. ks. Michała Sopoćkę patronem Białegostoku. Zgodę na ogłoszenie ks. Sopoćki patronem miasta wyraziła również Stolica Apostolska.