Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Wycieczka dydaktyczna - Cekol CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku

Powiększ tekst

W dniach 03-04.02.2014 jedenastu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Andrzeja Szupicy uczestniczyło w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do siedziby kluczowego producenta chemii budowlanej w zakresie materiałów szpachlarskich, posadzkarskich oraz klejów do okładzin ceramicznych marki Cekol firmy CEDAT Sp. z o.o. w Gdańsku.

Wyjazd ten był drugą wycieczką zrealizowaną przez szkołę w ramach współfinansowanego w formie grantu przez Miasto Białystok projektu „Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość”.

Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie kl. III a trw i IV Tz-4 pod opieką profesjonalnego przewodnika zwiedzali obiekty terenów zamkowych w Muzeum Zamkowym w Malborku.   W trakcie tej wizyty uczniowie mieli możliwość przybliżyć sobie historię związaną z tym miejscem oraz poznać rozwiązania techniczne wykorzystane na etapie wznoszenia jak i rekonstrukcji obiektów zamkowych, po okresie II wojny światowej. W tym samym dniu odbyło się również zwiedzanie starego miasta w Gdańsku. Na miejscu tak jak w przypadku terenów zamkowych, zwrócono szczególną uwagę na zastosowane formy i rozwiązania techniczne wykorzystane przy wznoszeniu i renowacji zabytkowych obiektów. Drugiego dnia, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „szkoleniu teoretyczno-praktycznym w zakresie stosowania wyrobów marki Cekol firmy CEDAT Sp. z o.o.”. W trakcie wizyty w siedzibie firmy, oprócz części szkoleniowej zorganizowano również dzięki uprzejmości jej kierownictwa, zwiedzanie centralnego laboratorium przyzakładowego oraz pomieszczeń produkcyjnych zakładu. Dzięki temu młodzież miała sposobność zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem zakładu produkcyjnego oraz sprzętem laboratoryjnym a także poznać stosowane metody badawczo-produkcyjne.

W trakcie szkolenia uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje oraz w sposób aktywny po wstępnym instruktażu praktycznym, samodzielnie wykonywali prace wykończeniowe z wykorzystaniem zaprezentowanych technik i materiałów budowlanych.

Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające opanowanie przez nich omawianych zagadnień technicznych.

Szkoła wysoko ceniąc współpracę z kluczowymi przedsiębiorstwami z branży budowlanej, serdecznie dziękuje przedstawicielom firmy CEDAT Sp. z o.o. za okazane uczniom ZSZ Nr 5 w Białymstoku zaangażowanie i profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy technicznej oraz uprzejmość i gościnność.