Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Get Adobe Flash player

Wycieczka dydaktyczna - TIKKURILA POLSKA S.A.

Powiększ tekst

W dniach 27-29.01.2014r. jedenastu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Andrzeja Szupicy uczestniczyło w wycieczce dydaktyczno-wychowawczej do siedziby kluczowego producenta materiałów malarskich Tikkurila Polska S.A. w Dębicy.
 
Wyjazd ten odbył się w ramach realizacji przez szkołę projektu "Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość", współfinansowanego w formie grantu przez Miasto Białystok.
Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie kl. II a m-z, III a trw i IV Tz-4 pod opieką profesjonalnego przewodnika zapoznali się z dawną i nowszą historią Lublina. Mieli również możliwość zwiedzenia Państwowego Muzeum na Majdanku i uczczenia pamięci ofiar obozu koncentracyjnego KL Lublin, nazywanego potocznie Majdankiem. Drugiego i trzeciego dnia, uczestnicy wyjazdu wzięli udział w szkoleniu teoretyczno-praktycznym "Najnowsze techniki malowania i dekoracji wnętrza. Dobór i profesjonalne zastosowanie produktów marki Tikkurila oraz narzędzi malarskich Anza". W trakcie szkolenia uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje oraz w sposób aktywny po wstępnym instruktażu praktycznym, samodzielnie wykonywali zaprezentowane wymalowania dekoratorskie i wyprawy tynkarskie z materiałów firmy Tikkurila.
Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające opanowanie przez nich omawianych zagadnień technicznych.

Szkoła wysoko ceniąc współpracę z kluczowymi przedsiębiorstwami z branży budowlanej, serdecznie dziękuje przedstawicielom firmy Tikkurila Polska S.A. za okazane uczniom ZSZ Nr 5 w Białymstoku zaangażowanie i profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy technicznej oraz uprzejmość i gościnność.